Sprzęty elektroniczne

Czy dobre myszki gamingowe muszą być drogie?

without comments

Sprzęt dla graczy kupowany jest coraz chętniej, do czego przyczynia się między innymi rosnąca popularność tego typu rozrywki, jednak kojarzy się on często z wysokimi cenami. Tymczasem dobry sprzęt dla graczy nie musi być drogi, czego przykładem są myszki gamingowe.

Jakie wymagania musi spełniać myszka gamingowa?

Myszki gamingowe od biurowych różnią się przede wszystkim znacznie bardziej czułym sensorem, a także czasem reakcji wynoszącym 1ms. Do tego myszki gamingowe powinna charakteryzować wysoka ergonomia, dlatego też powinny być one pokryte między innymi materiałem antypoślizgowym.

Optyczna czy laserowa myszka gamingowa?

Myszki gamingowe można podzielić między innymi na optyczne i laserowe, przy czym te drugie są dużo droższe, zapewniając bardzo szybki czas reakcji. Nie zawsze jest on jednak konieczny. Myszki laserowe koniecznie posiadać muszą przede wszystkim e-sportowcy, jednak dla wielu z reszty graczy nie jest to istotny element.

Dodatkowe przyciski

Niektórzy gracze chcą zakupić myszkę z jak największą ilością przycisków, jednak poza nielicznymi wyjątkami większość graczy korzysta z 2-4 przycisków.

W cenie między 100 a 200 złotych znaleźć można jednak dość czułe i zapewniające przyzwoity czas reakcji myszki gamingowe, które będą posiadać ich nawet 8.

Poszukując dobrej i jednocześnie taniej myszki gamingowej, warto też zainteresować się różnego rodzaju promocjami, gdyż zdarza się, że dany model w niektórych sklepach może być tymczasowo przeceniony nawet o kilkadziesiąt procent, co stanowi okazję do kupienia myszki wyższej klasy w cenie urządzeń tańszych.

Written by medmant

14 grudnia, 2019 at 3:06 pm